HOME

Novinky na webu

Tenhle web byl vždycky otevřený řadě jiných lidí. Těch, které mám rád, kterých si vážím, které obdivuju, nebo prostě jen těm, kteří si podle mě zasluhují prostor k veřejné prezentaci. Najdete tu regulérní webové stránky Ivana Blatného a fenoménu známého jako Zapomenutí básníci. Děláme tu fotovýstavy, zavedli jsme e-Obrazárnu, funguje „četba na pokračování“ v rámci Petrovské čítanky.

Měli jsme teď půl roku útlum, což jde na vrub mým (ne)náladám a i dalším okolnostem. Ale začínáme znovu – a budeme se snažit, i s pomocí několika novinek, přitáhnout zpátky vaši pozornost. Nejprve ovšem musím poděkovat editorce Lence Brodecké, která se o web výborně starala od samého počátku a zvládala to i přesto, že se jí v průběhu těch let narodila druhá holčička. Od nynějška máme ale editorku novou. Jmenuje se Michaela Wronová, končí studium na brněnské filozofické fakultě a věřím, že jí to půjde tak dobře, jako Lence.

Pokud jde o ty novinky: samozřejmě vyrážíme s čerstvým materiálem ve starých a už zavedených rubrikách. Máme novou fotovýstavu Báry Přidalové, obrazy Martina Mainera a do Čítanky jsme zařadili novelu nedávno zemřelého Josefa Škvoreckého, která vyšla v roce 2003 v naklada­telství Petrov. Jde o jeden z posledních rozsáhlejších textů skvělého autora…

Kromě toho ale zavádíme Zápisník, díky kterému se objeví na stránkách každý pracovní den nový příspěvek od jednoho z pětice průkopníků této rubriky.

V pondělí se pokaždé přihlásí moje maličkost, úterky bude obstarávat výtvarnice Galina Miklínová, ve středu přijde na řadu básník, prozaik a neortodoxní myslitel Petr Stančík (známý též jako Odillo Stradický ze Strdic), ve čtvrtek polovina rapového dua Čokovoko, Zuzka Fuksová a v pátek básník-lékař Norbert Holub. Jsem zvědav, do jaké podoby se to psaní každému z nás vlastně vyvine, a teď na začátku mohu doufat v jediné: že to bude zajímavé.

Takže se těšíme na vaši přízeň a věřím, že se tady budeme potkávat co nejčastěji.