HOME

Novinky na webu MR

Milí přátelé a známí,

po Velikonocích přicházíme opět s novinkami. Na webu Martina Reinera si můžete nově prohlédnout obrazy absolventa brněnské FAVU Tomáše Bárty. Tento osobitý zástupce mladé české malby pro e-Obrazárnu vybral své geometrické abstrakce oscilující mezi malbou a kresbou, které jste mohli vidět v brněnské galerii Off Format či pražské Chodovské tvrzi.

Prostřednictvím Fotovýstavy bychom vám tentokrát chtěli představit fotografie mladého vědce Ondřeje Slabého, který svůj volný čas věnuje umění fotografie a básnictví. Jeho expresivní a zároveň melancholické fotografie obrazového charakteru jsou intimním zaostřením na osamělý detail městských zdí.

Petrovská čítanka ještě stále pokračuje se Škvoreckého úvahami nad hodnotami člověka 21. století tematizované ve formě sci-fi. V průběhu měsíce června Vám ale nabídneme jednu „klasiku“ z počátku nultých let, knihu Vaňka-Úvalského Brambora byla pomeranč mého dětství.

Pokračujeme také v Zápisníku, který se rozbíhá do mnoha směrů podle inspirace jeho různorodých autorů – zajímavými texty stále přispívají Galina Miklínová, Petr Stančík, Zuzana Fuksová, Norbert Holub i Martin Reiner.

Čtěte a dívejte se…