HOME

Nové fotografie a obrazy na webu MR

Milí přátelé a známí,

na následující letní měsíce jsme pro Vás na webu Martina Reinera připravili pár horkých novinek. V e-Obrazárně se představí docela nové umělecké seskupení „TUBA“ složené ze tří absolventů malířského ateliéru Martina Mainera. Jednotlivé autory odlišuje jak národnost – Jan Pražan pochází z Česka, Lyuben Petrov z Bulharska a Samuel Paučo ze Slovenska, tak i specifický malířský rukopis. Ke spojení sil je vedlo nejen přátelství, ale také velká víra v klasické výtvarné médium. Na stránkách najdete také odkaz k jejich historicky první společné výstavě s názvem Žádnej ležér. Vernisáž se uskuteční 26. 6. v 18h v pražské galerii Karla Babíčka Workshop@Y. Výstava potrvá do 1. 9. 2012.

Své výtvarné fotografie vystaví Vladimír Novotný alias KIVA. Tento fotograf je různorodě činný především v Brně – spolupracuje s designovými kavárnami, módními návrháři, místními umělci či Národním divadlem Brno. Pro Fotovýstavu vybral několik aktů ze svých uměleckých projektů zkoumajících možnosti manipulované fotografie.

Během parných letních večerů se můžete pobavit u Petrovské čítanky – zveme k četbě knihy Bohuslava Vaňka-Úvalského Brambora byla pomeranč mého dětství.