HOME

Podzimní novinky na webu

Se začátkem října můžete na webu Martina Reinera sledovat několik novinek. Především začíná nová sestava Zápisníku. Každý pracovní den tu najdete nový text zajímavého spisovatele. Pondělky bude mít „na starost“ tradičně Martin Reiner, úterky kastelán a autor románu Poslední aristokratka Evžen Boček, ve středy přijde na řadu první žena sestavy – mladá básnířka Andrea Vatulíková, ve čtvrtky zase moravský básník a amatérský přírodovědec Miroslav Fišmeister, no a konečně v pátky se můžete setkávat s příspěvky literární kritičky a autorky několika beletristických knih Blanky Kostřicové.

V průběhu týdne se pak na stránkách objeví i noví umělci. Tentokrát vám představíme abstraktní obrazy moravského grafika, malíře, kreslíře a fotografa Zdeňka Macháčka, které pracují s estetikou starých, nepotřebných tiskovin, potištěných papírů – makulatur. Své fotografie vystaví český fotograf Jiří Hroník.

V Petrovské čítance se ještě můžete zasmát a zavzpomínat u knihy Bohuslava Vaňka-Úvalského Brambora byla pomeranč mého dětství.