HOME

Až se podzim zeptá

Až se podzim zeptá, co jsem dělal v létě, mám přinejmenším dvě uspokojivé odpovědi.

Dopsal jsem knihu o Ivanu Blatném… a protože jsme s nakladatelstvím Torst už před časem moudře posunuli její vydání na květen 2014, budu mít nyní dost času hrát si s laděním detailů.

Napsat knihu ovšem neznamená skoro nic, neboť o úspěchu a neúspěchu rozhoduje hlavně kvalitní marketing… Proto jsem přes léto pilně trénoval pohled „modrá ocel“ a vy se (na fotce mé ženy Báry z Trosek) můžete přesvědčit, že jsem přes léto udělal slušný pokrok!


S Blatným bude víceméně souviset i několik nepříliš vzdálených aktivit.

6. října v 19.00 hodin budu číst z rukopisu a diskutovat o knize v kavárně Podnebí. Souvisí to jednak z Týdnem kávy, jednak s zářijovým číslem časopisu Host, pro které jsem připravil blok nazvaný Malé milostné slohy – a hádáte správně; jde o dosti pikantní reklamu na knihu o Blatném. Odkaz na čtení najdete zde.

17. a 18. října budu na veletrhu v Havlíčkově Brodě. Nejprve ve čtvrtek od 19.30 v Sále Staré radnice, kde budu dělat garde Michalu Vieweghovi, který se tímto vystoupením vrací oficiálně na (veřejnou) literární scénu po deseti měsících. A další den (18.10.) budu od 14.00 na výstavišti v prostoru PEN klubu číst zase z Blatného… Více zde.

6. listopadu Teplice a 7. listopadu Ústí nad Labem; opět společné vystoupení s Michalem Vieweghem.