HOME

Perkof - Lolitky


NATALIE PERKOF

Česko-ghanská umělkyně z Uherského Brodu, narozena roku 1979 | absolventka uměleckých fakult v Ostravě (ateliér Dana Balabána) a Brně (ateliér Petra Veselého) | působí v Brně, kde měla již několik samostatných i skupinových výstav, svou poslední uměleckou instalaci vystavovala na pražské Klamovce

Natalie Perkof si téma „lolity“ vymezila do symbolu náctiletých vydesignovaných dívek, jejichž největší zálibou je nakupování módního oblečení, poslouchání hudby a chatování. Ve svém okolí si všímá zejména nápadných módních trendy doplňků, které jsou frivolní a svou stylizací infantilní. Tato zjevná líbivost úzce souvisí s podléháním diktátu reklamy, módních značek, mediálních osobností, ztotožňování se s názory filmových a hudebních hvězd.

Autorka svým malířským naturelem souzní s jazykem manipulace a poutání pozornosti pestrou barevností. Původně se inspirovala fotografiemi cosmo girls, stylem Lolita (černá=Gothic, bílá=Guro Lolita). Následně podobným způsobem ztvárňuje kamarádky, které s cynismem idealizuje do „panenek“ nebo pózujících figurín.

Eva Spěváčková

e-Obrazárna_Perkof

katalog ... e-Obrazárna