HOME

Kde bychom se mohli vidět

 

Nejdřív na jednom hodně bizarním místě, a to ve vlaku z Benešova do Prahy, 14. září mezi 15:53 a 16:56, kdy vlak zastaví na Hlavní nádraží – a bude po všem.

Bizarní není ta cesta samotná, ačkoli jsem si nikdy nemyslel, že by mě zrovna na této trati mohl někdo načapat, skutečně bizarní je teprve to, co budu ve zmíněném vlaku dělat.

Tedy vězte, že v něm budu číst fejetony z Plachého milionáře a přitom nenápadně upozorňovat, že kniha, kterou by si měli ctění cestující koupit, je Básník / román o Ivanu Blatném.

Příčinou takového extravagantního činu je akce zvaná Čtení ve vlaku, na kterou všechny srdečně zvu (přímo na cestě z Benešova do Prahy se budu navíc střídat s Michalem Vieweghem), tady je odkaz http://www.ctenivevlaku.cz/.

 

O dva dny později, tedy 16.9. od 18.00 bude v historické budově hlavního nádraží (v prostoru sousedícím s Fantovou kavárnou) velká autogramiáda všech pozvaných hvězd. Sám zatím nevím, jestli se zúčastním, mám tam drobnou termínovou kolizi.

 

Dne 17. září mě můžete potkat večer v O2 Areně na koncertě Pharrella Williamse. Jedu tam i se ženou a – jak zpívá Karel Plíhal – doufám, že si trochu „trsnem s Oscarem Petersonem“.

 

O týden později budu zase v Praze. Byl jsem pozván, abych o svém románu Básník pohovořil na akci Pecha Kucha, což je všem jistě dobře známá opičárna s obrázky a komentáři, na které máte vždy maximálně 20 vteřin. Proběhne 24. září od 20.20 hodin v kině Aero na Biskupcova 31.

 

Hned další den (25. září, 19.30) vystoupím v roli nakladatele v Brně na Skleněné louce (Kounicova 23), kde s radostí uvedu nový povídkový soubor Petra Hrbáče Tancovačka na předměstí. Pozor: knihu pokřtí Václav Kahuda!

 

A 30. září večer v jednom z kin CineStar (doufám, že to bude na Andělu!) se půjdu prohodit na filmovou premiéru Andělů všedního dne, které podle novely Michala Viewegha natočila Alice Nellis…