HOME

Přestávka

Přátelé,

po nějakých šesti nebo sedmi letech, kdy se na mém webu odehrávalo poměrně dost věcí, si teď dám pauzu. Zatím do konce letních prázdnin, pak uvidím, co dál.

Příčin je víc, tu hlavní už jsem naznačil v jednom z nedávných statusů... Dřív mé stránky sloužily především jako užitečné informační médium, které se snažilo přitahovat pozornost i četnými přidruženými aktivitami a spoluprací se zajímavými lidmi. V druhém půlroce 2014 jsem ale nabyl dojmu, že se web Martina Reinera změnil v jakýsi samožerbuch. Jsem samozřejmě rád, že román Básník uspěl tak mimořádným způsobem, ale zároveň říkám bez jakékoli koketérie, že jsem už začal být sám ze sebe unaven, když jsem se pouhým „podáváním informací“ vlastně bez ustání holedbal. Navíc, a to nelze popřít, jako informační (i komunikační) kanál slouží v poslední době velmi dobře facebook...

Nepochybuji o tom, že různé „vedlejší aktivity“, především asi Zápisník, měly své příznivce – a těm se rovnou omlouvám, že v následujícím půlroce nedostanou svou pravidelnou dávku. Zároveň, připusťme, organizovat poměrně náročným způsobem na webu MR pouze vedlejší aktivity, bylo by trochu divné. A navíc by to šlo proti smyslu druhého hlavního důvodu k přestávce – a tím je moje snaha věnovat maximum času práci na novém románu.

A tak zavřete oči, odcházím... i když na facebooku se určitě čas od času s něčím připomenu... a nostalgické navrátilce zde bude nadále očekávat bohatý archív, do kterého, věřte nebo nevěřte, sám občas nahlédnu, takže vím, že se tam dají objevit zajímavé věci. Ať už fotovýstavy, výstavy obrazů, desítky komentovaných hudebních klipů, několik sezón Zápisníků, ale třeba taky kompletní soubor Neonů, unikátní trojblog s Ivanem Wernischem a Petrem Stančíkem... a mnoho dalších věcí.

Mějte se krásně,

Martin Reiner, 7. února 2015