HOME

Říjnová čtení et cetera

Září dokodrcalo do cíle, takže je na čase avizovat říjnová čtení a podobné fiškuntálie...

5. října se od 23.00 hodin vysílá na ČT Art další díl kulturního magazínu 333 – a moje maličkost tam bude něco povídat, jakož i nenuceně popocházet po schodech, gestikulovat, tvářit se et cetera. Je to samozřejmě opět hlavně o Blatném; ale debata probíhala příjemně a živě, tak doufám, že střih tomu neuškodil.

8. října mám od 17.00 hodin čtení v (stále ještě) nové Knihovně Františka Bartoše ve Zlíně. V té staré u zámeckého parku jsem četl v minulých letech několikrát, v té nové – v sále B ve 2. patře budovy č. 15 bývalého baťovského areálu – budu mít premiéra. Akce je součástí celostátního projektu Maratón čtení, ale já rozhodně poběžím jen takový úsek, abychom se příliš nezadýchali. 

http://www.kfbz.cz/martin-reiner-basnik-roman-o-ivanu-blatnem

9. října budu číst pro změnu v Pardubicích. Tady nedávno otevřeli nově zrekonstruovaný sklepní prostor ke kulturním, převážně výtvarným účelům. S literaturou to chtějí vyzkoušet poprvé – a rovnou s Blatným a Reinerem. Adresa je Art space NOV, Pernštýnské náměstí 49. Začátek v 18.00 hodin.

www.facebook.com/artspacenov

Zde pouze připomínám Tvar č. 16, který vychází 9. října a kde bude tradiční dvojrecenze na Básníka; jak už řečeno, netuším, kdo to vlastně píše nebo psal, takže pro mě stejné dobrodružství jako pro vás.

16. října večer budu trochu číst, ale hlavně dělat garde Michalu Vieweghovi: tradičně u příležitosti zahájení havlíčkobrodského knižního veletrhu. Začátek v 18.00 hodin, v sále Staré radnice.

17. října v rámci téhož veletrhu, ale na jiném místě, představím svou knihu Básník / Román o Ivanu Blatném. Loni jsem z ní četl ukázku z počítače, letos už tedy přímo z knihy. Začátek v 16.15 hodin, je to přímo v tom hlavním kulturáku, salónek č. 2.